Interesujący portal

Tylko u nas niezwykłe newsy.

uroda

hydrolat po kwasach

Kosmetykinaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolaty

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są chętnie wykorzystywane, albowiem mało w nich chemicznych akcesoriów, konserwantów, barwników oraz złych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę i odpowiednio ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy warto stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź roślinna, a adekwatnie produkt uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy czy też dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla cery wrażliwej, ponieważ hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Perfekcyjnie łagodzi skórę po depilacji bądź gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy dorzucić do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat można naznaczyć krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich także do mieszania maseczek w proszku lub też rozpuszczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one niezwykle łagodne, można je wykorzystywać bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba przystosować według ukochanego zapachu bądź też właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a otoczenie
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie jedynie o własną skórę, lecz oraz o przyrodę. Tego rodzaju artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.