Tylko u nas niezwykłe newsy.

włoska restauracja Kraków centrum

0
Posted in Bez kategorii By admin

Wyjątkowa restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę dobrze zjeść? Wśród wielu alternatyw, które oferuje kuchnia europejska powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to mnogość smaków, kolorów oraz duża dawka składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie smaki

Standardowemu Polakowi restauracja włoska, łączy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i czasem z owocami morza. Tymczasem włoskie dania to również takie smakołyki jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne włoskie dania

Makarony to baza kuchni włoskiej. Włosi przygotowują makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie można dodać do makaronu. jedzonko Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, powodują, że pasty można jeść codziennie.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To też canelloni, gnocchi, piada oraz szeroki wybór deserów – np. granita czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- ricotty, mascarpone i pecorino.
Zobacz film