Tylko u nas niezwykłe newsy.

Władze Krakowa

0
Posted in Bez kategorii By admin

Najważniejszym z największych przeszkód w lwiej części polskich miast jest transport. Polskie gminy nie są przygotowane do tak ogromnego nasilenia ruchu, jaki powstał przez zwiększenie się ilości samochodów na krajowych ulicach. Dlatego główną z najważniejszych inwestycji jakie musi podjąć prawie każde miasto jest zainwestowanie środków w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i transport miejski to priorytet, który pozwoli zwiększyć zadowolenie mieszkańców a także poprawi całość infrastruktury miasta.

Wśród pozostałych miast, nowe projekty komunikacyjne jakie realizuje Kraków silnie się wybijają. Mieszkańcy w głosowaniu opowiedzieli się za metrem, jednak zanim metro powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową i rozwój dróg trzeba zainwestować sporo środków . Spośród ważniejszych decyzji finansowych warto podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie siatkę autobusową – pierwszą w Polsce,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w planach miasto ma remont przynajmniej kilka nowych połączeń między już wybudowanymi połączeniami oraz naprawy już powstałych tras autobusowych i połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Trzeba jednak pamiętać, że bez inwestycji jakość dróg nie może być lepsza i by było wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.wybory samorządowe Kraków
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie następne drogi, jak również lepszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów może być ścieralna powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto wymaga dodatkowo wielu zmian i inwestycji, by jeździło się po nim dobrze. Zarówno autem, ale również autobusami. Ale widać wyraźnie, że wszystko jest na prostej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.