Tylko u nas niezwykłe newsy.

Pergole oraz zadaszenia tarasowe – idealne rozwiązanie w Twoim ogrodzie

0
Posted in inne By admin

Pergole oraz zadaszenia tarasowe – świetne rozwiązanie w Twoim ogrodzie

Zadaszenia tarasowe Warszawa


Lato to okres, który dużo ludzi spędza poza mieszkaniem. Wczasy na egzotycznych wysepkach, plaża, ciepłe kraje to miejsca, jakie z przyjemnością są odwiedzane w tym okresie roku.

Pergola lamelowa Warszawa

Nie należy niemniej jednak zapominać o miejscu, jakie dla dużej grupy osób jest najważniejszą i najbliższą przestrzenią wypoczynku na świeżym powietrzu – własnym podwórku. Żeby niemniej jednak czas, spędzony na zewnątrz właściwie był komfortowy oraz pozwalał na relaks, należałoby zatroszczyć się o należyte wyposażenie powierzchni. Przydatna może okazać się pergola.

Pergole materiałowe Warszawa


Czym jest pergola?
Pergola to struktura, składająca się z podpory w postaci słupków i zadaszenia, najczęściej kratownicy, na której umieszcza się rośliny, na przykład pnącza. Pergola używana jest nie tylko jako detal nadający nieszablonowych wartości estetycznych ogrodowi, niemniej jednak i jako forma zadaszenia oraz zacienienia na przykład tarasu. Pergola ma prawo pozostać także wykorzystana jako sposób na wprowadzenie pobocznych roślin do swojej przestrzeni czy miejsce na zawieszenie na przykład lampek. To właśnie dzięki temu rozstrzygnięciu podwórko nabiera niezwykłego charakteru – w wypadku lampek zapewniony jest rewelacyjny nastrój w porze wieczoru.
Pergola ma prawo wobec tego służyć jako:
•    źródło cienia,
•    filar pod rośliny,
•    źródło estetycznych oraz wizualnych doznań.
Jakie inne źródła cienia warto zastosować na zewnątrz?
Zadaszenie tarasowe to jednakże niekoniecznie pergola. Istnieją rozwiązania, nie wymagające na przykład wykorzystania roślin. Zadaszenie, mające dach jest zabezpieczeniem nie tylko przed słońcem, jednak oraz deszczem lub innymi opadami. To naturalnie dzięki temu wolno spędzać czas na ożywczym powietrzu, z książką czy gazetą w zasadzie bez względu na pogodę. Wykorzystanie pergoli czy zadaszenia tarasowego pozwoli na praktyczny i komfortowy wypoczynek na podwórzu.